04.06.2019, 09:53h

Dupla kruna košarkašicama KK Otok

Mlade košarkašice KK „Otok“ iz Murtera, sudjelovale su proteklog vikenda na košarkaškom turniru u Banja luci u kategoriji do 10, odnosno 12 godina i u obje kategorije osvojile prvo mjesto.

U mlađoj kategoriji, u polufinalnom susretu, savladale su domaći OKK Fenix sa 31:17, dok su u finalu savladali KK Rookie, također iz Banja luke, rezultatom 22:12.

Osim pobjedničkog pehara, iz redova KK „Otok“, Greta Kurkut proglašena je najboljom igračicom turnira.

U kategoriji do 12 godina, opet su mlade Murterke bile uvjerljive i svladale u grupi domaću ekipu OKK Fenix rezultatom 22:8, a u drugom susretu su bile bolje od ekipe KK Čelinac rezultatom 52:18, što im je donijelo prvo mjesto u skupini i finalnu utakmicu protiv KK Igokea.

Finale je donijelo pravu dramu u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, ali na kraju su spretnije i sretnije bile Murterke koje su slavile rezultatom 23:22, te tako osvojile 1. mjesto.

Kao i u mlađoj grupi, najbolja igračica turnira do 12 godina je bila iz redova KK „Otok“, Manuela Ježina.

Trener KK "Otok" za obje kategorije bio je Igor Stegić.